МФО чи ломбард: де краще кредитуватися?

МФО чи ломбард: де краще кредитуватися?

Відмінності ломбарду від МФО

Якщо потрібно швидко отримати гроші в борг — є два шляхи: звернутися в ломбард або відділення МФО (мікрофінансова організація). Але де вигідніші умови і за яким принципом працюють такі компанії? Давайте розберемося докладніше.

Між цими двома варіантами позики існують принципові відмінності, які варто враховувати під час ухвалення рішення.

Забезпечення позики

Головна відмінність ломбарду від МФО полягає в необхідності застави. У ломбарді ви отримуєте кредит під заставу цінного майна, наприклад, ювелірних виробів, електроніки або побутової техніки. МФО ж видають позики без застави, що робить їх більш доступними, але водночас і більш ризикованими для кредитора. 

Відсоткова ставка

Відсоткові ставки в ломбардах нижчі, ніж у МФО. Це пов'язано з тим, що наявність застави знижує ризики кредитора. Якщо на перше місце виходить фінансова вигода, то ломбард у цьому випадку явно випереджає мікрофінансові організації. 

Сума позики

Максимальна сума позики в ломбарді обмежена вартістю заставного майна. Наприклад, якщо ви принесли смартфон і його оцінили в 4000 гривень, то більше цієї суми ви отримати в борг не зможете. МФО ж можуть видавати позики до 10 000 — 30 000 грн. Щоправда, для нових клієнтів сума може бути обмежена кількома тисячами гривень. Тому тут умови рівні. 

Терміни погашення

Терміни погашення позики і в ломбарді, і в МФО приблизно однакові. В обох випадках можна взяти гроші в борг на термін від 1 дня до кількох місяців. Але ломбард у цьому випадку все одно виграє, оскільки надає можливість користуватися грошима більше 2-х місяців і сплатити згодом відсотки за будь-який термін користування позикою. Що стосується МФО, то там термін погашення фіксований і зазвичай становить до 10-30 днів без права продовження.  

Процедура оформлення

Оформлення позики в ломбарді відбувається швидше і простіше, ніж у МФО. Вам знадобиться тільки паспорт і предмет застави. Весь процес займає близько 15-20 хвилин. До того ж, у мережі «Скарбниця» є послуга мобільного ломбарду. У такому разі взагалі не потрібно нікуди йти або їхати, а співробітники приїдуть до вас додому і оформлять позику на заздалегідь обумовлених умовах.

Для отримання позики в МФО необхідно надати більше документів, а також пройти перевірку кредитної історії. Це означає, що заявники набагато частіше стикаються з відмовою, а весь процес може зайняти більше 30-40 хвилин. 

Наслідки прострочення платежу

У разі прострочення платежу за позикою в ломбарді ваше заставне майно може бути продано на підставі договору, який підписується під час позики. При цьому такий кредит не потрапляє в бюро кредитних історій. Також він не може бути переданий колекторам для стягнення. МФО ж вдаються до інших заходів впливу, таких як штрафи, пені та передача справи колекторам. Тому ломбарди є безпечнішими для всіх, а умови є більш прозорими та гнучкими.

Висновок

Вибір між ломбардом і МФО залежить від ваших цілей та індивідуальних умов:

  • Якщо вам потрібна невелика сума грошей на короткий термін, і у вас є цінне майно, яке ви можете закласти, то ломбард буде більш вигідним варіантом.
  • Якщо вам потрібна більша сума грошей, або у вас немає можливості надати заставу, то вам підійде МФО.

Але пам'ятайте, що МФО частіше відмовляють у кредитах. Оскільки перед позикою вони перевіряють кредитну історію. У ломбардах цієї процедури немає. Там усе швидше, прозоріше і легше. Тому останнім часом ломбарди користуються все більшою популярністю.

А всеукраїнська мережа «Скарбниця» активно розвивається, відкриває нові відділення, а також додає більше корисних послуг і функцій.

Поширити: fbtwittertelegramviber
phone
З 8:00 до 21:00
Мінімальний термін кредитування: 63 дні (однак, позичальник має право на дострокове погашення кредиту в будь-який момент за умови сплати процентів за фактичний період користування кредитом, при цьому мінімальним строком користування є 1 (один) календарний). Максимальный термін кредитування не обмежений, у разі своєчасного подовження договору шляхом сплати відсотків за відповідний термін користування кредитом. Максимальна річна ставка при заставі золота: 438%, що становить 1,3% в день, приклад розрахунку: при сумі кредиту 1000 грн., плата за користування кредитом - 1,3% на день, що складає 13 грн., за період користування 63 календарні дні Позичальнику необхідно буде заплатити суму у розмірі 819 грн.
Послуги надаються в мережі ломбардів «Скарбниця ТМ» — всі юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, що надають ломбардні послуги з використанням знаків для товарів та послуг «Скарбниця ТМ». Політика конфіденційності.